Przyczyna:

Sklepy internetowe Zen Cart posiadają wielopoziomowy system kontroli zabezpieczeń informujący użytkownika sklepu o wykrytych nieprawidłowościach w konfiguracji sklepu. Powyższy komunikat ujrzysz w sytuacji gdy po przeprowadzeniu instalacji programu nie zmieniłeś prawa dostępu do pliku configure.php. Prawidłowym ustawieniem dla tego pliku jest "tylko do odczytu". W nowszych wersjach sklepu (od wersji 1.5.0) wprowadzono mechanizm automatycznej zmiany uprawnień pliku konfiguracyjnego.

Rozwiązanie:

Plik configure.php znajduje się w następującej lokalizacji:

/katalog_główny_sklepu/includes/

Operację zmiany uprawnień (CHMOD) wykonasz przy pomocy klienta FTP lub panelu administracyjnego o ile dostawca hostingu takowy udostępnia.

Na serwerach Linuksowych i UNIX-owych ustaw prawa dostępu na 444 (w przypadku pojawiających się po tej operacji problemów z działaniem sklepu zmień na 644), natomiast na serwerach pracujących na oprogramowaniu Windows ustaw prawa dostępu na "tylko do odczytu".

Operacja ta jest bezwzględnie konieczna ze względu na podstawowe bezpieczeństwo sklepu!

W sytuacji gdy dostawca hostingu zablokował na serwerze możliwość zmiany uprawnień do plików, zwróć się do administratora serwera aby tą operację wykonał za ciebie.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie