Sklep internetowy Ram Zen Cart jest polską wersją Zen Cart-a 1.1. Autorem tłumaczenia tej wersji jest Rafał Mróz - prekursor tłumaczeń oprogramowania e-commerce na nasz rodzimy język. Ram Zen Cart jest programem dzięki któremu możesz efektywnie zarządzać swoim internetowym kanałem sprzedaży. Bazuje na sprawdzonych aplikacjach, które tworzyli zawodowi programiści, właściciele sklepów internetowych, graficy, którzy wiedzą jak powinien działać e-commerce aby przynosił wymierne korzyści. Skorzystaj z niego a przekonasz się że jedyne co będzie cię ograniczać to własna kreatywność.

Niektóre inne rozwiązania służące prowadzeniu sklepu w internecie wydają się albo zbyt skomplikowane albo zbyt surowe w swej funkcjonalności i przez to nie odpowiadają potrzebom zarówno klienta jak i właściciela . Sklep internetowy Ram Zen Cart na pierwszym miejscu stawia wymagania klientów i właścicieli sklepów internetowych. Żadnych kompromisów.

Część z tych rozwiązań wydaje się niemożliwa do zainstalowania bez specjalistycznej wiedzy z zakresu IT. W Ram Zen Cart instalacja zajmuje tylko kilka kroków i w każdym miejscu możesz zasięgnąć pomocy - dzięki temu zainstalować i skonfigurować sklep może każdy w kilkadziesiąt sekund. Przekonaj się jakie to proste.

Korzystając z innych rozwiązań musisz przestrzegać często restrykcyjnej licencji, która zabrania ci wprowadzania modyfikacji - w najlepszym wypadku musisz korzystać z wyznaczonej firmy, która nie zrobi przecież niczego charytatywnie. Sklep internetowy Ram Zen Cart jest udostępniony na licencji GNU GPL - możesz więc robić z tym programem to na co tylko masz ochotę. Możesz podarować go znajomym, zmienić go całkowicie, sprzedać gdy już nie będziesz go potrzebować albo wyrzucić do śmieci. Ty decydujesz! Dla wymagających klientów

Sklep internetowy Ram Zen Cart obsłuży twoich klientów w taki sposób, że zawsze będą chcieli do ciebie wracać. Poruszanie się po sklepie nawet wśród tysięcy towarów jest tak proste jak robienie zakupów w okolicznym kiosku z prasą.

Wystarczą tylko trzy kroki aby zakończyć zakupy złożeniem zamówienia - bez mozolnego wypełniania formularzy i przechodzenia przez niezrozumiałe procedury zamawiania - wszystko prosto, łatwo... i dzięki standardom SSL bezpiecznie.

Po wybraniu sposobu zapłaty klient może wybrać sposób wysyłki (dostępnych jest wiele wariantów włącznie z możliwością dodania własnych).

Płatności można regulować przez kilka modułów obsługujących najbardziej popularne formy (np. mTransfer, karta kredytowa czy Allpay).

Na ostatnim ekranie klient przegląda zamówienie sprawdzając jeszcze raz zamówione produkty, sposób płatności i wysyłki i potwierdza złożenie zamówienia. Jesteś o tym fakcie natychmiast informowany - tak sam z resztą jak i klient który otrzymuje kopię zamówienia mailem.

Istotnie - zalety osCommerce trudne są do przecenienia - błyskawiczna instalacja, dopasowana konfiguracja, efektowny wygląd, prostota obsługi. Jeżeli jednak chcesz czegoś więcej - zaryzykuj test na wersji demonstracyjnej. Tylko sklep internetowy Ram Zen Cart daje ci to co osCommerce a ponadto:

* szablony
Dzięki temu że kod silnika aplikacji został oddzielony od kodu HTML który odpowiedzialny jest za wygląd zarządzanie zminą wyglądu sklepu jest naprawdę bardzo łatwe. Wyobraź sobie że teraz możesz stworzyć i pokazać klientom inny wygląd na Święta Bożego Narodzenia, Dzień Kobiet czy pierwszy dzień szkoły!

* buforowanie zapytań SQL
Masz dużo produktów i kategorii? Tysiąc? Może dziesięć tysięcy? Więcej? Nie szkodzi. Nie obawiaj się o serwer baz danych. Zapytanie zostanie wykonane tylko raz a jego wynik zapisany w pliku lub w bazie danych. Dzięki temu następni klienci będą czekać już tylko ułamki sekund a nie jak dotychczas minuty...

* Nowe opcje wysyłki (np. odbór własny)
* Masowa aktualizacja cech produktów
* Automatyczna zmiana rozmiarów obrazka (biblioteka GD)
* Automatyczne Meta-tagi
* Panel administracyjny zabezpieczony hasłem (również w trybie SSL)
* Nowe raporty
* Typy produktów
* Wycena ilościowa (np. po 3 w paczce)
* Wiele konfigurowalnych listingów
* Wiele walut oraz aktualizacja kursów
* Informowanie klienta
* Informowanie administratora o tym co wysyłano z serwisu(powiedz znajomemu itp)
* Systemy cenowe (grupy cenowe)
* Kontroler cech - dodawanie, usuwanie i sortowanie cech
* Zaawansowane opcje email
* Nowe opcje na stronie produktu
* Zgoda na warunki przy zakładaniu konta i składaniu zamówienia
* Numer NIP klienta
* Włącz albo wyłącz boksy
* Wyprzedaże
* Kupony rabatowe
* Bony Towarowe
* Statystyki dla Administratora
* Nieczynne na czas konserwacji
* Zaawansowana obsługa wyglądu
* Nowe cechy - przyciski, menu rozwijalne, checkboxy itp
* Integracja z phpBB
* Status produktu i kategorii (wł/wył)
* Możliwość pokazywania/ukrywania kategorii, ustawienia kategorii głównej
* Edytor HTML/WYSIWYG
* Nowe bannery (w trybie SSL, w nowym oknie)
* Definiowanie maili (powitalny, z zamówieniem, z korespondencją, z rabatem, bonem itp - także w html)
* Definiowanie stron (prywatność, warunki sprzedaży i inne)

W skrócie - sklep internetowy Ram Zen Cart jest programem który spełni wymagania twoje i twoich klientów.

Dla wymagających Webmasterów

Sklepy internetowe Ram Zen Cart oferują designerom i webmasterom niemal nieograniczone pole do popisu. Dzięki wydajnemu silnikowi buforowania i systemowi szablonów moga oni łatwo tworzyć nowe formy prezentacji oferty sklepu (np. w zależności od pory roku czy świąt okolicznościowych).

Dzięki oddzieleniu warstwy programowej od wyglądu sklepu można szybko i perfekcyjnie wprowadzić w pełni spersonalizowaną witrynę która spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych gustów.

Dla wymagających Programistów i Dostawców Usług Internetowych

Dzięki licencji GNU GPL programiści mają możliwość dowolnego operowania kodem źródłowym przez co moga tworzyć własne dystrybucje i je rozpowszechniać. Providerzy na podobnej zasadzie mogą wzbogacać swoją ofertę dodając klientom np. skonfigurowane narzędzie do handlu w internecie oparte o sklepy internetowe Ram Zen Cart

Jak powstał sklep internetowy Ram Zen Cart?

Aplikacja bazuje na wcześniej opracowanych programie - Zen Cart - który to z kolei bazuje na osCommerce. Od orginału różni go kilka rzeczy - między innymi: przetłumaczony w całości zewnętrzny interfejs sklepu, częściowo przetłumaczony panel administratora, skonfigurowane polskie środowisko (waluty, podatki, województwa itp) oraz instalator który również jest po polsku. Jest też kilka zmian w kodzie które tu pominę. Ten program jest niejako klonem sklepu internetowego Zen-Cart ale w żadnym wypadku nie jest jego kopią.

Minimalne/sugerowane wymagania:

* PHP w wersji 4.1.2(patched)+ lub wyższe (PHP 4.3.3+ dla optymalnej wydajności) - maksymalnie do 4.4.x (nie instalować na serwerach z PHP 5.x!)
* Apache 1.3.x (2.0.x) lub wyższy
* MySQL 3.2x.x lub wyższy - maksymalnie do 4.1.x (brak wsparcia dla MySQL w wersjach 5.x.x)

* Sklep internetowy Ram Zen Cart będzie działał zarówno z włączoną lub wyłączoną zmienną "register globals".


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie