Do edycji plików w formacie .csv stosowanych przy imporcie produktów do sklepu przy pomocy np. modułu Easy Populate najlepiej korzystać z popularnego, dostępnego na zasadach licencji GNU/GPL programu Calc wchodzącego w skład pakietu OpenOffice. Calc jest odpowiednikiem Excel-a, jednak o wiele lepiej niż Excel radzi sobie z zapisem pliku do formatu UTF-8. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego pakietu OpenOffice w swoim komputerze, jego aktualną wersję możesz pobrać z TEJ STRONY.

 

Aby poprawnie dokonać edycji pliku .csv wykonaj kolejno czynności:

 

1. Kliknij prawym przyciskiem myszki plik który chcesz edytować i z menu kontekstowego wybierz opcję "Otwórz za pomocą" i następnie "OpenOffice.org Calc". Po chwili ujrzysz okno jak na ilustracji poniżej. Ustaw wszystkie opcje dokładnie tak jak wskazują strzałki i kliknij przycisk "OK"

Sklep internetowy Zen Cart - obróbka pliku importu w programie Calc

 

2. Wprowadź wymagane zmiany w treści pliku

 

3. Po zakończeniu edycji pliku wybierz z menu opcję "Zapisz jako" jak widać na ilustracji poniżej

Sklep internetowy Zen Cart - obróbka danych importu w programie Calc

 

4. w kolejnym kroku ustaw opcje zapisu oznaczone czerwonymi strzałkami na poniższej ilustracji po czym kliknij przycisk "Zapisz"

Sklep internetowy Zen Cart - obróbka danych importu w programie Calc

 

5. w oknie eksportu widocznym na ilustracji poniżej również ustaw wszystkie opcje w taki sam sposób jak oznaczone czerwonymi strzałkami po czym kliknij przycisk "OK" aby zapisać plik.

Sklep internetowy Zen Cart - obróbka danych importu w programie Calc

 

Wykonanie powyżej opisanych czynności dokładnie w taki sposób jak przedstawiony w tym poradniku jest gwarancją utworzenia poprawnie sformatowanego pliku importu.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie