Zapomniałeś jak brzmi hasło do Panelu Administracyjnego Twojego sklepu? Nie przejmuj się, są 3 metody odzyskania dostępu do sklepu.

1. Na stronie logowania do Panelu Administracyjnego sklepu skorzystaj z opcji przypomnienia hasła. Nowe hasło zostanie przesłane automatycznie w wiadomości e-mail na zdefiniowany w sklepie adres e-mail administratora. Warunkiem, oczywiście niezbędnym w tym przypadku jest poprawne skonfigurowanie adresu e-mail administratora sklepu podczas jego instalacji.

 

Nie pomogło? Skorzystaj z drugiego sposobu.

 

2. Pod warunkiem, że w sklepie jest kilku administratorów, posiadających swoje własne, indywidualne konta, skorzystaj z loginu i hasła któregoś z pozostałych administratorów, a następnie po pomyślnym zalogowaniu się przejdź do zakładki Narzędzia -> Administratorzy i zresetuj swoje dotychczasowe hasło (przycisk "reset pwd") i wprowadź nowe hasło.

 

Nie pomogło lub jesteś jedynym administratorem sklepu? Skorzystaj z trzeciego sposobu.

 

3. Pamiętaj, że ten sposób przeznaczony jest jedynie dla użytkowników posiadających niezbędną wiedzę umożliwiającą bezpieczne przeprowadzenie całej operacji. Jeśli nie czujesz się na siłach aby wykonać ją samodzielnie, najlepiej zwróć się do kogoś ze znajomych o pomoc, ponieważ nieumiejętne przeprowadzenie tej operacji może spowodować bezpowrotną utratę wszystkich danych Twojego sklepu zapisanych w bazie! Treść zapytania SQL dotyczy sklepów w wersji 1.3.9h lub wcześniejszych.

Aby operacja opisana w tym punkcie mogła zostać przeprowadzona musisz uzyskać dostęp do phpMyAdmina lub innego, dostępnego na Twoim serwerze panelu zarządzania bazą danych. Po zalogowaniu się wybierz bazę Twojego sklepu, następnie kliknij (w phpMyAdmin) zakładkę "SQL" i w otwartym oknie wprowadź treść zapytania jakie ma zostać wykonane:

DELETE FROM admin WHERE admin_name = 'TWOJA_NAZWA_ADMINA'; 
INSERT INTO admin (admin_name, admin_email, admin_pass, admin_level) 
VALUES ('Admin', 'admin@localhost', '351683ea4e19efe34874b501fdbf9792:9b', 1);

i kliknij przycisk "Wykonaj". Oczywiście w miejscu 'TWOJA_NAZWA_ADMINA' należy wpisać dotychczas używany login, przy pomocy którego logowałeś się do Panelu Administracyjnego sklepu (nie usuwaj apostrofów pomiędzy którymi zamieszczony jest tekst, tylko wpisz swój login pomiędzy nimi, np. 'wojtek'). Przykładowe zapytanie zamieszczone w ramce dotyczy najczęstszego przypadku gdy podczas instalacji sklepu tabele danych zostały zainstalowane bez dodatkowego prefiksu. Jeśli natomiast w Twojej bazie nazwy tabel rozszerzone są o dodatkowy prefix, np. zencart_ , treść zapytania powinna wyglądać jak w ramce poniżej:

DELETE FROM zencart_admin WHERE admin_name = 'TWOJA_NAZWA_ADMINA'; 
INSERT INTO zencart_admin (admin_name, admin_email, admin_pass, admin_level) 
VALUES ('Admin', 'admin@localhost', '351683ea4e19efe34874b501fdbf9792:9b', 1);

Przejdź teraz do strony logowania do Panelu Administracyjnego sklepu i zaloguj się korzystając z wprowadzonych domyślnych danych:

Login: Admin

Hasło: admin

 

Następnie przejdź do zakładki Narzędzia -> Administratorzy, załóż nowe konto administratora ze swoimi nowymi danymi, oraz BEZWZGLĘDNIE usuń z listy administratorów konto administratora "Admin" które przed chwilą utworzyłeś z poziomu phpMyAdmin-a.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie