A więc pliki sklepu znajdują się już w katalogu na serwerze WWW, baza danych jest założona, czyli pozostało nam rozpocząć właściwy proces instalacji naszego sklepu.

Sklepy internetowe ZenCart posiadają wbudowany bardzo intuicyjny instalator z dodatkowymi opisami poszczególnych opcji, więc proces instalacji sklepu nawet dla mniej doświadczonych użytkowników nie powinien stwarzać większych problemów, pod warunkiem jednak, że będą uważnie czytać pojawiające się na ekranie monitora komunikaty i opisy poszczególnych etapów instalacji sklepu.

Uruchamiamy przegladarkę internetową i wpisujemy adres pod jakim znajduje się nasz serwer ze sklepem - na przykład:

http://www.nazwa-twojej-domeny/katalog-gdzie-umiesciłes-pliki-sklepu/zc_install/

lub, jeśli uruchamiasz sklep na serwerze lokalnym:

http://localhost/katalog-gdzie-umiesciłes-pliki-sklepu/zc_install/

Na tym etapie, jeśli serwer nie jest prawidłowo skonfigurowany możesz napotkać problem, że zostanie wyświetlona strona informująca Cię o braku uprawnień do otwarcia strony. W takiej sytuacji musisz w przeglądarce wpisać pełny adres do pliku index.php, a więc tak jak w przykładzie zamieszczonym poniżej:

http://localhost/katalog-gdzie-umiesciłes-pliki-sklepu/zc_install/index.php

Świadomie w tym miejscu podaję Ci tylko przykład serwera lokalnego, który po prostu skonfigurowałeś niepoprawnie. Jeśli jednak z powyżej opisaną sytuacją spotkasz się u Twojego dostawcy hostingowego - nawet nie próbuj się z nim kontaktować w celu wyjaśnienia sprawy konfiguracji serwera - PO PROSTU ZMIEŃ DOSTAWCĘ!

Pierwszym ekranem instalatora jaki powinieneś zobaczyć w oknie przeglądarki, będzie ekran powitalny, na którym zapoznasz się z treścią licencji.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie