Po zapoznaniu sie z warunkami licencji programu przechodzimy do kolejnych etapów instalacji, w których każda dostępna opcja jest w wyczerpujący sposób opisana. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja programu nie powinna sprawiać żadnych problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. W każdym momencie instalacji, po wybraniu przycisku informacyjnego uzyskamy dodatkową pomoc.

Na tym etapie instalacji zobaczymy okno informujące nas o konfiguracji środowiska serwera i ewentualnych nieprawidłowościach mogących mieć wpływ na proces instalacji i użytkowania programu.

Żółtym kolorem oznaczone są w tym oknie wykryte problemy przy których w zasadzie instalacja powinna zakończyć się poprawnie. Nie powinno być również problemów z poprawnością działania sklepu. Kolorem czerwonym natomiast oznaczone na ekranie są wszystkie opcje wymagające bezwzględnej zmiany ustawień serwera. Sklepy internetowe Zen Cart, pomimo naprawdę niewielkich wymagań dotyczących środowiska serwera na którym uruchomiony jest sklep internetowy, wymagają jednak spełnienia przynajmniej minimum wymogów do poprawnego działania.

W dalszej części ekranu widoczna jest informacja o aktualnych prawach dostępu do strategicznych plików programu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości należy bezwzględnie zmienić uprawnienia wskazanych plików, ponieważ w przeciwnym wypadku instalacja programu nie powiedzie się.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie