Po pomyślnym przebrnięciu do następnego etapu, musimy określić w kolejno wyświetlanych oknach pozostałe opcje konfiguracji naszego sklepu. Będzie to między innymi: konfiguracja bezpiecznych połączeń w trybie SSL (o czym przeczytasz dalej), integracja z uruchomionym forum phpBB (w nowszych wersjach programu opcja integracji z forum jest niedostępna) i konfiguracja dostępu do bazy danych.

Sklepy internetowe Zen Cart umożliwiają korzystanie z bezpiecznych połączeń w trybie SSL. Uruchomienie obsługi połączeń w trybie SSL (https) wymaga udostępnienia takiej możliwości przez serwer, a opcja taka jest bezwzględnie wymagana w przypadku uruchomienia w sklepie bezpośredniej obsługi płatności Kartami Kredytowymi - w przypadku korzystania z serwisów pośredniczących w obsłudze bezpiecznych płatności internetowych np. AllPay.pl (obecnie DotPay.pl) czy Przelewy24.pl, uruchomienie połączeń szyfrowanych nie jest wymagane.

Kolejny ekran umożliwia nam integrację uruchamianego sklepu z zainstalowanym uprzednio forum phpBB (forum nie wchodzi w skład pakietu instalacyjnego). W oknie tym decydujemy, czy chcemy zintegrować sklep z forum, i jeśli tak - wpisujemy adres lokalizacji forum.

Kolejne okno zawiera opcje dotyczące bazy danych.

Należy wpisać wszystkie wymagane informacje na temat utworzonej uprzednio bazy danych (lub informacje podane przez administratora serwera baz danych).


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie