Sklep internetowy Zen Cart Professional od wersji 1.5 PLUS wyposażony został w nowy, o wiele wygodniejszy w obsłudze od poprzednio wykorzystywanych w tym celu modułów opartych na różnych wersjach Cross Sell (tzw. modułów sprzedaży wiązanej) moduł pozwalający na prezentację na stronie produktu w sklepie innych pokrewnych produktów, co pozwoli np. na zasugerowanie klientowi oglądającemu dany produkt zakup dodatkowych produktów mogących stanowić komplet. Oczywiście grupowanie produktów w określone grupy zależy w głównej mierze od inwencji sprzedawcy - bowiem moduł nie posiada żadnych ograniczeń pod względem doboru produktów do grupy. Poniższa ilustracja przedstawia przykładowe wykorzystanie modułu na stronie produktu w sklepie (prezentacja Podobnych produktów) jednak w prosty sposób (poprzez edycję przez FTP jednej tylko linijki w pliku znajdującym się w lokalizacji: katalog_główny/includes/languages/polish/extra_definitions/related_products.php) można zmienić tytuł nagłówka i zamiast "Podobne produkty" wykorzystać jakąkolwiek inną nazwę.

 

Sklepy internetowe Zen Cart Professional PLUS - grupowanie produktów

 

1. Grupowanie produktów polega na wpisaniu w zaznaczonym na poniższej ilustracji polu tekstowym przedstawiającym fragment karty produktu w panelu administracyjnym sklepu, dowolnie zdefiniowanej nazwy grupy (powinna być jednowyrazowa, bez polskich liter oraz znaków specjalnych - wyłącznie cyfry i litery) identycznej dla wszystkich produktów które mają znaleźć się w tej grupie. Ten sam produkt może być przypisany do kilku grup jednocześnie - w takim przypadku nazwy poszczególnych grup muszą być rozdzielane pionowym znacznikiem (np. sukienki|ubrania|letnie ).

 

Sklepy internetowe Zen Cart Professional PLUS - tworzenie grup produktów

 

W kolejnej części poradnika dowiesz się do czego służą i jak można wykorzystać w swoim sklepie atrybuty (cechy) produktów.


Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie