Najnowsza polska wersja programu Sklep internetowy ZenCart Professional 2007 PL przygotowana została na bazie oryginalnej wersji 1.3.7 z zastosowaniem kilkunastu poprawek związanych z bezpieczeństwem oraz ogólną optymalizacją kodu programu zwiększającą szybkość działania.

Sklep internetowy Zen Cart Professional 2007 PL jest w pełni zgodny z najnowszymi wersjami PHP (5.2.1) oraz MySQL (5.0.37), pracując zarazem poprawnie w starszych wersjach środowiska (minimum PHP 4.2.x oraz MySQL 3.23.x) - zachowana została również i w tej wersji możliwość poprawnego działania na serwerach z włączoną lub wyłączoną funkcją register_globals.

Choć priotytetem w budowie tej wersji było głównie dostosowanie jej od strony programistycznej do najnowszych wersji środowiska pracy bez stosowania rewolucyjnych zmian w funkcjonalności samego programu, porównując ją do wersji Zen Cart PRO 2006 PL, niejako przy okazji przebudowy kodu programu - pojawiło się i trochę nowych możliwości w zarządzaniu sklepem. Są to między innymi:

  • Moduł "Kontakt Skype" - umożliwiający klientom sklepu darmowy kontakt z obsługą.
  • Możliwość ustalania dla każdego produktu indywidualnie 4 różnych cen i przypisywania ich poszczególnym grupom klientów - z możliwością oczywiście korzystania z dostępnego już w poprzednich wersjach procentowego rabatu dla określnych grup klientów.
  • System szybkiego dodawania produktów prezentowanych w Promocjach i Produktach Polecanych - z wykorzystaniem numeru ID produktu.
  • Jeszcze bardziej niż w poprzednich wersjach rozbudowane możliwości zarządzania wyglądem sklepu i możliwością prezentacji produktów.
  • Nowe narzędzie raportowania aktywności klientów na stronach sklepu umożliwiające m.in. szczegółowe informacje o tym które towary i kategorie były przez klienta sklepu oglądane itp.
  • Możliwość wyboru sposobu prezentacji strony logowania klientów sklepu - albo logowanie i zkładanie nowego konta na wspólnej stronie, albo na dwóch oddzielnych.
  • System szybkiego dodawania wartości posiadanych Bonów Towarowych przez Klientów do swojego Rachunku Bonów Towarowych
  • 5 wbudowanych szablonów stron - umożliwiających ich wymianę jednym kliknięciem myszki z poziomu panelu administracyjnego sklepu - dodatkową zaletą tych szablonów jest możliwość ich nieskomplikowanej edycji pozwalająca na stworzenie na ich podstawie swoich własnych.
  • i wiele, wiele więcej...
Sklep internetowy Zen Cart Professional 2007 PL jest całkowicie spolszczony, zarówno "od strony" klienta sklepu jak również Panelu Administracyjnego.
Tradycyjnie już, podobnie jak w przypadku poprzednich wersji podstawowa wersja jest dwujęzyczna - polska i angielska. W przygotowaniu są kolejne wersje językowe, które będą udostępniane sukcesywnie w miarę ich dostosowania do obecnej wersji programu. Dobiegają również końca prace nad modułem aktualizacji baz danych poprzednich wersji (z wyłączeniem niestety RamZenCart-a), który powinien być dostępny w ciągu najbliższego tygodnia.

Zen Cart Template - Nowoczesne szablony sklepu

 

Sklepy internetowe Zen Cart - instalacja - modyfikacja - pozycjonowanie